Strona główna forum
Giełda i nie tylko...
Samochody
[SPRZEDAM]

[E36] 328i sedan Individual 1997

Jaczinto

Imię: Jacek

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?f=33&t=59908

[E36] 328i sedan Individual 1997

Postprzez Jaczinto » 2017-03-19, 21:50

Cześć ;)

BMW E36 328i 1997 Individual sedan
VIN: EY41525
Przebieg: 303000km

Mogę opowiadać o tym aucie bardzo długo, wyszukane przeze mnie w Niemczech od prywatnego właściciela i również samodzielnie sprowadzone do Polski ponad rok temu. Udało się ustrzelić sztukę z bardzo dobrym wyposażeniem i historią. Przez cały okres od kiedy ją mam, prowadzę historię zdjęciową i pisemną większości napraw i modyfikacji (oczywiście do wglądu).

Rozkodowany VIN:
Numer podwozia (...)EY41525
Kod typu CD11
Typ 328I (EUR)
Typoszereg E E36 (4)
Seria 3
Rodzaj konstrukcji LIM
Układ kierowniczy LL
Drzwi 4
Silnik M52
Pojemność skokowa 2.80
Moc 142
Napęd HECK
Skrzynia biegów MECH
Kolor COSMOSSCHWARZ METALLIC (303)
Tapicerka SONDERPOLSTERUNG (Z1XX)
Data prod. 1997-03-20

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera
S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką
S260A SEITENAIRBAG FUER FAHRER/BEIFAHRER Poduszka boczna dla kierowcy/pasażera
S277A LM RAD/DOPPELSPEICHENSTYLING Obr. BMW, st. le. BMW podw. spr.
S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa
S314A FRONTSCHEIBENWASCHDUESEN BEHEIZT Lusterko zewn. /Zamek kier. podgrz.
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu
P337A M SPORTPAKET M Pakiet sportowy
S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny
S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny
S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie
S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących
S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni
S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne
S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł
S528A AUTOMATISCHE UMLUFT CONTROLL (AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
S554A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy V z pilotem
S669A RADIO BMW BUSINESS RDS Radio BMW Business RDS
S674A HIFI-SYSTEM HARMAN/KARDON System HiFi Harman Kardon
S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe
S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa
S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki
S940A SONDERWUNSCH AUSSTATTUNG Wyposażenie na życzenie Klienta
P971A EXCLUSIV PAKET Pakiet Exklusiv
S214A AUT.STABIL.-CONTROL+TRAKTION(ASC+T) Automat. ukł. przeciwpoślizg. (ASC+T)
S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa
S542A CHECK CONTROL Check-Control
S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów
S686A ANTENNENDIVERSITY Anteny Diversity

---- Processing Individual
Sign "BMW individual"

Z1XX Upholstery
Following items are in leather Nappa black (1 938 942):
Sitze vorne und hinten
Head rests

Restliche Innenausstattung wie bei Leder Montana schwarz,
Schl.Nr. P7SW

0940 Special request
Dachhimmel in Wirkvelours anthrazit analog BMW M3

(incl. Sonnenblenden, Hutablage, Dachhaltegriffe, A-/C-Säule und
B-Säule oben, Türdichtung und Dichtung für Seitenfenster hinten).

M door mirror in body paint

--------------------------------------------------------

Auto utrzymane jest w stanie jak najbliższym oryginałowi, potencjalny kupiec nie znajdzie tu dokładanych m-pakietów, szper, regulowanych wahaczy itd. Jest idealną bazą z grubym VIN'em do konkretnego projektu lub właśnie OEM.

Główne naprawy/modyfikacje:
- wymiana wszystkiego co możliwe w zawieszeniu (wszystkie tuleje, drążki, końcówki, odboje, gumy itd.) głównie na Lemfordera (niektóre części Meyle HD lub TRW)
- zupełnie nowe zawieszenie Bilstein B12 (kompletny zestaw) wraz z poduszkami amortyzatorów przód i tył (wcześniej siedział Bilstein B14)
- zmodyfikowane zostało przeze mnie nagłośnienie (mimo obecnego zestawu Harman-Kardon) w firmie Car-HIFI Lublin
- wszelkie paski wymienione na Continental'a, rolki napinające również wymienione, nowa pompa wody Hepu, układ wyczyszczony
- ponowne lakierowanie w celu usunięcia ognisk rdzy (doły drzwi, tylne błotniki, pas tylny) zrobione "zgodnie ze sztuką"
- wszystkie płyny eksploatacyjne nowe
- nowe opony letnie (przejechane 7 tysięcy kilometrów) na 17 calowych M-Contour, na zimę komplet niezłych zimówek wraz z 16 calowymi Styling 30
- nowa (zrobione niecałe 15 tysięcy kilometrów) instalacja LPG Lovato Easy Fast
- niezliczona ilość dodatków typu spinki, uszczelki, podszybie, zapalniczki, wycieraczki, dywaniki Petex, podświetlana gałka ori, obszyta kierownica i wiele, wiele innych

Przyszły nabywca dostaje auto wyprowadzone na prostą pod względem mechaniki. Motor jest bardzo zdrowy, w świetnej kondycji. Kolejnemu właścicielowi pozostaje dopieścić E36 optycznie (problemy takie jak małe wgniotki na masce, klapa bagażnika, połamany dyfuzor tylny w okolicy wydechu, lekko opadająca podsufitka, połamana obudowa małego głośnika, boczek siedzenia kierowcy rozpruty - rzeczy, na które zabrakło mi do tej pory czasu, a które będę w miarę wolnego czasu robił).

328i jest bardzo dofinansowane ponieważ nie miałem w planach się z nią rozstawać i... (tu informacja dla tych, którym cena nie pasuje) nie śpieszę się :)

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, odpowiem na wszystkie pytania bez owijania w bawełnę, a i chętnie opowiem coś więcej o samochodzie.
Cena wyjściowa: 25000zł
Telefon: 606-706-076

Link do albumu ze zdjęciami: http://imgur.com/a/VIynz

Jaczinto

Re: [E36] 328i sedan Individual 1997

Postprzez Jaczinto » 2017-04-05, 20:20

Podbijam.

Link do aukcji: http://allegro.pl/bmw-e36-328i-individu ... 88793.html

(Przepraszam za pomyłkę, dodałem zły link do aukcji).

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2017-12-04, 01:02

Gdyby ktoś szukał czegoś takiego to "możemy pogadać" :)

E36 kilka miesięcy temu zakwalifikowało się do programu BMW Koneser.

Auto w ciągłej eksploatacji, od ostatniego postu sporo się zmieniło, m.in. nowe sprzęgło + dwumas, poduszki silnika i skrzyni, tarcze kotwiczne, łożyska, wisko, jeż i wiele innych.

-------------------
Edit:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria ... zo7fR.html

m16

Imię: Mateusz

Postprzez m16 » 2017-12-17, 20:00

We wtorek będzie 9 miesięcy od kiedy pojawiło się tu to ogłoszenie. Powiedz, dużo osób było zainteresowanych? Jak ogólnie wygląda sprzedaż 20 letniego E36? Jest jakieś zainteresowanie? Z opisu i zdjęć wygląda bardzo zachęcająco. Sam szukam teraz takiego E36 i dziwię się, że nikt go jeszcze nie wziął.

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2017-12-17, 22:22

Ogłoszenie pierwszy raz pojawiło się 9 miesięcy temu (na forum) i chwilę później wylądowało na OLX z dokładnie taką samą ceną jak teraz (25000zł), choć nie był to do końca przemyślany ruch - nie miałem konkretnych powodów, by rozstawać się z autem, na horyzoncie nie było żadnego egzemplarza, którym mógłbym być zainteresowany. Pojawił się wtedy jeden konkretnie zainteresowany autem, który po otrzymaniu ode mnie bardzo szczegółowego opisu wszelkich wad i minusów auta zrezygnował z oględzin, ponieważ moja cena była stosunkowo sztywna a żeby doprowadzić auto do takiego stanu jaki sobie wymarzył, jego budżet musiałby oscylować w granicach 30-35 tysięcy złotych (co ważne - w warszawskich realiach, nie miał znajomych mechaników, lakierników etc.). Do tej pory mam wiadomości, które wymieniliśmy, ponieważ przydały mi się ostatnio jako odniesienie ile pracy i pieniędzy zostało zainwestowane od tamtej pory w E36. Miłe było to, że w jednej z odpowiedzi potencjalny kupiec przyznał, że po naszych wirtualnych rozmowach wie więcej o realnym stanie auta niż często po oględzinach na żywo. Ostatnio dałem mu znać o ponownej chęci sprzedaży auta, podobno mamy się zdzwonić.
Koniec końców - nikt z zainteresowanych nie oglądał tego auta na żywo.

Tuż po nieudanej pierwszej próbie sprzedaży, auto wylądowało u mechanika, tapicera i pochłonęło kolejne pieniądze - wizja była taka, że zostaje na dłużej. Zainwestowane zostało około 5 tysięcy złotych, cała lista minusów, które otrzymał wcześniejszy zainteresowany skurczyła się do dwóch, z których jednego nie zamierzam robić, bo nie traktuję tego auta jako wystawowe, a użytkowe. Mam na myśli lakierowanie auta. Jeśli ktoś chciałby potraktować ten egzemplarz jako projekt (potencjał jest ogromny biorąc pod uwagę VIN i stan techniczny) to musi się z tym liczyć, większość lakieru na aucie jest do tej pory oryginalna i po 20 latach ma na sobie trochę "blizn" (choć bliscy pukają się w czoło, gdy im o tym mówię, ponieważ lakier i tak wyróżnia się na tle "codziennych" aut). Drugi minus jest niewielki, lecz brak mi na niego cierpliwości - uwzględniam go w możliwości negocjacji ceny na miejscu :)

Sumiennie prowadzę historię serwisową, zbieram faktury/paragony. Po ogłoszeniu przez qbę informacji o naborze do programu BMW Koneser, wysłałem zgłoszenie i E36 szybko wskoczyła na listę zakwalifikowanych aut. Od opiekuna programu - Pawła, otrzymałem historię serwisową, która nie zaskoczyła niczym negatywnym. Od momentu zakupu do dnia dzisiejszego, łączne koszty związane z autem (odliczając paliwo i ubezpieczenia) mieszczą się w widełkach 35-40 tysięcy złotych i nadal sporo brakuje do "ideału", o ile w ogóle można o nim mówić w przypadku tak starych pojazdów.

Oprócz wymiernych, namacalnych plusów w postaci historii, wyposażenia itd. ważne jest też to, jak ktoś traktuje auto, tak zwane "szczegóły", które są niewymierne. Mam na myśli choćby jazdę z napełnionym przynajmniej do połowy bakiem paliwa, mimo instalacji LPG. Również to, że auto rzadko kiedy jest brudne, że się w nim nie pali, nie używa tony plaka, "nie pałuje na zimnym", tankuje dobre paliwo itd. (można wymieniać długo). Oprócz tego, istotne jest to (o czym wspomniałem w pierwszym akapicie mojego monologu) jacy mechanicy serwisują dany egzemplarz. Ja za swoich ręczę, bo sami są pasjonatami motoryzacji i jako przykład z przymrużeniem oka, podam historię, jak mój specjalista od LPG montował instalację i nie wiedział czy zmieści wtryskiwacze gazowe pod plastikową osłonę, ze względu na rozpórkę przednich kielichów - udało mu się i dumny pokazywał mi, że kartka A4 przechodzi pomiędzy osłoną a rozpórką po złożeniu wszystkiego :P

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam choćby do rozmowy przez telefon, niczego nie ukrywam (ostatnio rzucił mi się w oczy trafny tekst: "nigdy tanio ale zawsze uczciwie", pod którym się podpisuję), chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Powód sprzedaży, który podałem na otomoto nie różni się od tego, który podaję forumowiczom. Na horyzoncie pojawiło się inne auto, zdecydowanie większe i z V8, które na dodatek warte jest utraty części zainwestowanych niedawno w E36 pieniędzy.

Trochę długo, no cóż. :)

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2018-01-01, 20:24

Do 8 stycznia jestem skłonny do większych negocjacji :)

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2018-01-15, 18:32

Nadal aktualne ;)

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2018-01-29, 00:35

Panowie, brać bo żenić się chce! :drunk:
Poza tym OC się kończy, ogłoszenie się kończy, przebieg rośnie, dlatego skłonny jestem do rozmów ;)

Świeży przegląd zrobiony 17 stycznia - brak jakichkolwiek zastrzeżeń, a przyłożyło się dwóch diagnostów do tego przeglądu.

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2018-02-17, 20:34

W piątek auto uczestniczyło w kolizji (nie z mojej winy), dlatego temat sprzedaży odchodzi na plan dalszy.

Jeśli jednak ktoś byłby zainteresowany zakupem w stanie "surowym" to możemy pogadać, sytuacja bardzo dobra dla kogoś, kto ma dobrego lakiernika i blacharza i chce uderzyć w projekt 328i. Mechanicznie auto w stanie bardzo dobrym, jest doskonałą bazą.

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2018-03-05, 21:20

Nie będę już męczył aktualizacjami tego tematu, ta jest ostatnia. Jeśli pojawią się jakieś zmiany to będą widoczne w ogłoszeniu (niedługo powinny pojawić się nowe zdjęcia).

Cena 6500zł w dół. Najsłabszym punktem tego auta jest lakier (nie blacha a lakier), który nadaje się do odświeżenia na całym aucie.

Jak się trafi ktoś konkretny to urwie jeszcze trochę z tej kwoty.

Pozdrawiam i zapraszam.

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2018-06-13, 22:06

Oferta jest nadal aktualna. Przebieg 321 tysięcy na ten moment, serwis na bieżąco. Auto jest bardzo doinwestowane i "zdrowe". Zmęczyły mnie sms'y od marzycieli z OLX proponujących 10 tysięcy, dlatego aktualizacja posta na forum ;)

Cena 16500zł.
Tel. 606-706-076.

Jaczinto

Postprzez Jaczinto » 2018-06-25, 08:06

BMW sprzedane, odjechało z pierwszym oglądającym.

Powrót do strony głównej